Jakie artykuły szkolne przydadzą się na studiach?

Niedługo rozpoczynasz studiowanie i zastanawiasz się nad tym, jakie artykuły szkolne będą pomocne podczas przygotowywania notatek i nauki? Zobacz, jakie z nich warto wziąć pod uwagę przy zakupach!

Jak notować na studiach?

To bardzo często pojawiające się pytanie, ponieważ nauczyciele akademiccy najczęściej nie mają żadnych szczególnych wymogów związanych z przygotowywaniem notatek przez studentów. Pozostawiają im zatem w tym zakresie dowolność. Na co więc warto się zdecydować?

 

Wielu studentów decyduje się na przygotowywanie notatek w zeszytach przeznaczonych do konkretnych przedmiotów. Do wyboru są nie tylko zeszyty w standardowym formacie, ale również można zdecydować się na większe zeszyty A4, które ułatwiają przygotowywanie notatek. Również pomocne mogą być podręczne zeszyty na spirali.

 

Drugim rozwiązaniem jest sporządzanie ich na luźnych kartkach, które następnie można wpinać do segregatorów lub przechowywać w teczkach. W sprzedaży można znaleźć kartki do segregatorów w różnych wariantach, na przykład z różnymi kolorami, które mogą wtedy również służyć do oznaczenia konkretnych przedmiotów. Dzięki temu można utrzymać porządek w notatkach i nie ma konieczności noszenia każdego dnia ciężkich zeszytów.

 

Warto zatem zwrócić uwagę na tego typu artykuły szkolne, aby wybrać odpowiedni rodzaj materiałów dla siebie.

 

Czym pisać na studiach?

Do dyspozycji są różnorodne artykuły szkolne przeznaczone do pisania. Popularne są artykuły piśmiennicze jak długopisy, ale również cienkopisy, pióra. Przydatne będą również ołówki, zwłaszcza na studiach technicznych, gdzie wykorzystuje się również innego rodzaju wyposażenie do przygotowywania wykresów, tabel, figur.

 

Bardzo dobrym wyborem mogą być artykuły piśmiennicze pozwalające na zmazywanie, czyli specjalne długopisy z gumką, którą można w łatwy i szybki sposób usunąć wszelkiego rodzaju błędy.

 

Również można zdecydować się na korzystanie z kolorowych artykułów piśmienniczych, na przykład jak cienkopisy, a także zakreślacze. Pozwalają one na przygotowanie czytelnych i atrakcyjnych notatek, które ułatwiają zapamiętywanie informacji. Właśnie dlatego sięga dzisiaj po nie wielu studentów.

 

Do przechowywania wszystkich artykułów szkolnych na studiach można również zastosować podręczny piórnik, na przykład piórnik zamykany na zamek czy piórnik skórzany w formie eleganckiego etui.

 

Jakie jeszcze artykuły szkolne sprawdzą się na studiach?

Poza powyższymi produktami, jakie jeszcze artykuły szkolne warto kupić wtedy, gdy idzie się na studia?

 

Na pewno przydadzą się foliowe koszulki na dokumenty, za pomocą których można je zabezpieczać przed uszkodzeniem. Również sprawdzą się one na różne materiały przechowywane w segregatorach.

 

Aby ochronić kartki przed zniszczeniem, można również zdecydować się na zakupienie podręcznych teczek, na przykład z kartonu albo z plastiku, które są odporne na zaginanie.

 

Do łatwego grupowania i przechowywania materiałów sprawdzą się również różnego rodzaju spinacze, którymi można spiąć je ze sobą i zapobiec ich rozsypywaniu się.